ENERJİ SPOR KULÜBÜ olarak, her bir sporcumuza “hayatının deneyimini ve BASKETBOL sevgisini” yaşatmak için kendimize bir söz verdik.

          Enerji Spor Kulübü’nün yaptığı bu organizasyonlarda belirlenen hedef sadece basketbol bilgisini vermek değil eğitsel yaşam deneyimlerini, gençlere yeni beceriler edinebilme ve dış dünyayı tamamen güvenli ve pozitif bir ortamda, kendi başına tecrübe ederek tanıma imkanı sağlamaktır. Keşfetme heyecanı, mücadele direncinin gelişmesi ve başarının verdiği gururu birleştiren Tekirdağ Enerji Spor Kulübü programları, kişisel inisiyatif, grup dinamikleri ve    yaşama gerçek anlamda katılma üzerinde yoğunlaşıyor.

Programlarımızın temeli ve felsefesi, kamp topluluğunun içinde özenle oluşturulan grupların olmasıdır. Bir grupla beraber olmak; takım çalışması, liderlik, uzlaşma ve saygı gibi değerlerin gelişmesine yardımcı olarak program bittikten sonra bile uzun yıllar hayatta uygulanabilecek önemli dersler çıkarılmasına katkıda bulunmaktır. Bunun yanı sıra özgüven, disiplin, sorumluluk, paylaşma, kararlılık gibi mental özellikleri güçlendirme ve sporcularımıza vizyon kazandırmakta diğer bir hedefimizdir. Değişik deneyimler sadece kamp programı sayesinde değil, grubun kendi yapısı sayesinde de ortaya çıkabiliyor.

         Tekirdağ Enerji Spor Kulübü koçları ve sporcular, bir takım olarak bir araya gelip bu küçük maceranın, bu özel yaşam deneyiminin oluşmasını sağlıyor. Deneyimli koçlarımız kampta geçen süre içinde her bir sporcuya özel ilgi göstererek kampı grubun amaçları ve yetenekleri çerçevesinde şekillendirmeye yardımcı oluyor. Rekabetçi olmayan, hatta sporcuları cesaretlendiren, keyifli bir ortam yaratılması, herkesin empati kurabilmesini sağlıyor. Farklı ilgi alanları ve geçmişleri olan sporcular birbirleriyle yakın arkadaşlıklar kurma fırsatı buluyor.

 

Bu sene 13 ve 14. sünü gerçekleştireceğimiz Basketbol Yaz Kamplarımız Bodrum ve Güre de gerçekleşecektir.

Bodrum Yaz Kampımız an itibari ile başlamış olup, kampımıza katılan evlatlarımıza iyi eğlenceler ve başarılar dileriz.

 Bir cevap yazın