U11 ve U12 Minik Erkek ligleri hafta sonu yapılan karşılaşmalar ile devam etti. U11 Erkek takımımız haftayı Tek Yıldız 59 SK karşısında mağlup kapatırken, U12 erkek takımımız Atılım SK karşısında heyecan dolu karşılaşmadan galip ayrıldı.

Hafta sonu ilk U11 Erkek takımımız sahaya çıktı. Tek Yıldız 59 Sk karşılaşan takımımız ilk yarıdaki oyununu ikinci yarı sürdüremeyince sahadan mağlup ayrıldı. Karşılaşmanın ilk iki periyodu her iki takımın başa baş mücadelesi ile geçti. Karşılıklı atılan basketler, her top için mücadele eden her iki takım oyuncuları devre biterken alkışlarla soyunma odasına gitti. Basit hatalarımız sebebiyle tabelada öne geçme fırsatlarını harcasakta devre 21-26 sona erdi.

III. periyotda ilk iki periyot gibi mücadele gücü yüksek geçti. Periyot başında rakibimizi yakalasakta sonrasında gelen basit top kayıpları kolay sayılar yememize neden oldu ve periyot 10-16 devrede 31-42 sona erdi. Son periyotta mücadele gücünü kaybeden takımımız da hatalar çoğalınca rakibimizin kolay sayılar bulmasına engel olamadık ve periyot 6-17 karşılaşmada 37-59 sona erdi. Her iki takım sporcularını oynadıkları Basketboldan ötürü tebrik ederiz.

U12 Erkek takımımız ise Pazar günü İsmet İnönü spor salonunda Atlılım SK ile karşılşatı. Karşılaşma Atılım SK nün

bulduğu sayılar ile başladı. İlk periyot boyunca çember altından bomboş atışları kaçırmanın yanında basit pas hatalarını ve anlamsız atışları ekleyince sayı bulmakta zorlandık. Savunmada da zaaflar yaşayınca periyot 5-11 sona erdi. II. periyot 2006 doğumlu sporcularımız sahadaydı. İlk periyoda göre savunma direncimizi arttırınca karşılıklı basketler ve hatalar ile geçilen periyot 11-10 devrede 16-21 sona erdi.

Devre arasında yaptığımız hataları konuşarak III. periyoda başladık. Bu periyottan itibaren savunma sertliğini ve mücadele gücünü arttıran takımımız sahada oyun üstünlüğünü ele almaya başlasada boş atışlardan yararlanamayınca ve faul  atışlarında çok düşük bir yüzdeyle oynayınca karşılaşmanın kopmasını sağlayamadı. Periyot 12-6 (28-27) sona erdi. Son periyot ise mücadele düzeyini iyice arttıran takımımız son 3,5 dakikaya girerken 27-31 öne geçti.  Bu sırada hücumda peş peşe gelen 5 hata maçı koparmamıza engel oldu. Rakibimizde hatalarımızdan yararlanarak 31-34 öne geçti. Son bir dakika içinde Ali Deniz in penetresinden bulduğumuz basket faul ile 35-34 öne geçen takımımız son anları top kayıpları ile geçen maçtan galip ayrıldı. Her iki takım oyuncularınada tribünlere gelen Basketbol severlere harika bir maç seyrettirdikleri için tebrik ederiz.

 Bir Cevap Yazın