Cumartesi ve Pazar günün oynanan U11 ve U10 Erkek ligi maçlarında takımlarımız sahadaydı. Mücadele gücümüzün düşük kaldığı her iki karşılaşmadan da mağlup ayrıldık. 

Cumartesi günü bu sezon Final Grubuna kalarak başarı elde eden U11 takımımız sahadaydı. Fakat final grubuna kalmayı yeterli görmüş olacaz ki malesef sahada mücadeleden ve akıldan uzak bir basketbol oynadık. Özellikle savunmada rakibimize kolay yenilmemiz, ribaunt almak için gerekli isteği göstermememiz kolay sayılar yememize sebep oldu. Birde hücumda aklımız ile oynayamayınca rakibimizin fiziksel avantajını geçemedik ve sahadan mağlup ayrıldık.

Bunu bir kez daha hatırlatmakta yarar var diye düşünüyoruz. Sahada kaybetmekten yada kazanmaktan kastımız asla ve asla skorbord da yazan rakamlar olmadı. Bizim tek düşüncemiz Basketbolun gerektirdiği işleri, antrenmanlarda ki çalışmalarımızın karşılığının parke üzerindeki almanın karşılığıdır.  Bu sezon yeni kurulan takımımızın da bu maçları oynayarak kendi gelişimlerini en üst noktaya çıkaracağından eminiz. Yeter ki gereken dersleri çıkaralım, ve çalışmaktan asla yılmayalım.

Pazar günü ise U10 takımımız sahadaydı. Basketbol okulu grubundaki sporcularımızın oluşturduğu takımımız bizim geleceğimiz olacak çocuklarımız. Kulübümüz iki yıldır Basketbol okulu yapamamanın getirdiği bir kaybı vardı. Ekim ayından bu yana yapılan çalışmalar ile Kulübümüzün geleceği olacak U12-U11 ve Basketbol Okulu gruplarını oluşturduk. Bu kısa zaman içinde özellikle Gelişim Ligi olan U10 kategorisinde oynayan sporcularımız için bu sezon belkide çok erken oldu maçlara çıkmak için. Fakat biz evlatlarımızın bu havayı solumalarını ve Basketbola gönülden bağlanmaları için olmamız gereken yerde sahada yer aldık. Belki oynadıkları her maçtan mağlup ayrılacaklar, bunun gram önemi olmadığını ilerleyen günler ve yıllarda birlikteliğimiz devam ettikçe görecekler. Gelecek her zaman Çalışanın olacaktır. Bizde Enerji Ailesi olarak, kısa zamanda Üst Ligleri yaşamış bir kulüp olarak bu uğurda çok çalışmaya hazırız ve hala bir o kadar da açız.Bir Cevap Yazın