2007, 2008 ve 2009 doğumlu sporcuların yer aldığı U10 Junior Erkek ligi dur durak bilmeden devam ediyor. Kas ve Kemik yapıları gelişmemiş, ciğerleri gerekli oksijen miktarını üretemeyecek yaştaki evlatlarımızın neredeyse her gün maça çıkıyorlar. Bizde kulüp olarak bunun önüne geçebilmek, evlatlarımızı doğabilecek sakatlıklardan koruyabilmek adına bazı maçlara çıkmamam kararı aldık.

Geçen hafta Cumartesi Doğuş SK ile karşılaşan takımımız ardından pazartesi Şampiyon 59 SK (A) ile mücadele gücü yüksek bir maç oynadı. Çarşamba günü Atletik SK (B) ile karşılaşan takımımız sezonun ilk galibiyetini tatmış oldu. Cuma günüde Akademi SK ile karşılaşmamız vardı. Gerek maç saatini ile ilgili sıkıntı yaşamamız gerekse de yoğun program nedeniyle cuma günkü maça çıkamadık. Bundan dolayı AKADEMİ spor kulübünden, teknik heyetinden, sporcularından ve Velilerinden özür dileriz. Aynı şekilde kendi Çocuklarımız ve Velilerimizden de.

Maçların  yetişmesi adına 17 Haziran Cumartesi (bugün) Atletik SK (A) ile karşılaşan takımımız sahadan yenik ayrılırken, pazar günü Çorluda Çorlugücü SK ile karşılaşacak.

Bu lige katılmamızın amacı çocuklarımızın bireysel gelişimlerini sağlamak, takım olgusunu ve Basketbol kültürünü aşılamaktı. Fakat bu yoğun maç programı esnasında bunu vermemiz bir yana Çocuklarımızı Basketboldan soğutacak duruma geldik. Genede İl Temsilciliğimize destek olmak adına elimizden geldiğince katılım göstermeye çalışacağız.Bir Cevap Yazın