Bir kişiye bağlı kalmadan, takımın tamamının hücumda ve savunmada görev üstlendiği, sahada bulundukları her anda mücadele ederek, Basketbolun güzelliklerini sahaya yansıtmaya çalışan, emek sarf ederek büyüyen takımımız hafta sonu oynadığı TEBİK karşılaşmasını önce sahada sonra skorda kazanarak grubunu ikinci bitirmeyi garantiledi ve final grubuna adını yazdırmış oldu.

Daha yolun çok başındayız, fakat çalışmaya devam ettikçe sahada Basketbol adına her geçen gün daha güzel işlere imza atmakta takımımız. Kasım 15 de bir araya gelen evlatlarımız, gönül verdikleri, emek harcadıkları, inandıkları oyunlarıyla her maç, her antrenman üstüne koyarak devam etmekte. Hiç mi eksiği yok diyecek olursanız, o kadar çok ki. Hatalarımız ı ard arda sıraya koysanız yeni bir boğaz köprüsü olur 🙂 . Savunmada konsantrasyon kaybı, ribauntlarda takımın hepsinin mücadele ederek topa sahip olmaya çalışmaması, bire bir de zaman zaman kolay eksilmemiz, daha yeni yeni çalıştığımız yardımlara doğru yerlerden gelip tekrar adam paylaşılması, hala elleri ile savunma yapmaya çalışan oyuncularımız, çok basit pas hataları, topla yürümeler, kaçan boş atışlar, temastan kaçınan oyuncular. Bunların hepsi çalıştıkça düzelecek sıkıntılar. Önemli olan oynatmaya çalıştığımız Basketbol Mantalitesini kavramaları ve herkesin takımın bir parçası olması.

Maça gelecek olursak, ilk iki periyot bolca hata ve karşılıklı basketler ile geçildi. Devre sonunda 18-19 geride olan takımımız, soyunma odasında hatlarımızı konuştuktan sonra daha azimli sahada yer alınca III. periyot oyunun kopma noktası oldu. Bu periyotta rakibine sadece 2 sayı atma imkanı veren evlatlarımız, rakibinde faul problemine girmesi ile periyodun ikinci yarsında buldukları sayılar ile skordada üstünlüğü ele aldı. Son periyot bu üstünlüğünü koruyan takımımız sahadan galip ayrılarak final grubuna adını yazdırdı.

 Bir Cevap Yazın