20 Mayıs Cumartesi günü ATATÜRK spor salonunda oynanan karşılaşmadan U11 erkek takımımız Türk Telekom SK (A) ile oynadığı karşılaşmayı kazanarak eleme grubunu ikinci bitirdi ve Final grubu maçlarını beklemeye başladı.

Karşılaşmaya takımımız 6-0 lık seri ile başlasa da daha önceki maçlara göre takım oyunundan uzak oynayınca rakibimizin maça ortak olmasına izin verdik. Periyodun sonlarına doğru toparlanan takımımız daha derli toplu oynamaya başlayınca ve savunmada biraz sertlik sağlayınca periyot 17-12 sona erdi. II. periyot da ki beşimizde sahada bekleneni veremeyen oyuncular olunca rakibimiz sahadaki üstünlüğü ele aldı ve bulduğu kolay sayılar ile skorda eşitliği sağladı. Periyot 7-12, devrede 24-24 sona erdi.

III. periyot maçta ilk defa savunma direncimizi yukarı çektik. Uzunca bir süre rakibine sayı imkanı vermeyen takımımız, hücumda yaptığı basit hatalar sebebiyle skor farkını yakalamakta sıkıntı çeksede periyot 13-6 sona erdi. Son periyot a rakibimiz çok iyi başladı. Sahada mücedeleden uzak ve dağınık bir oyun ortaya koyan takımımız son bir dakikaya 50-51 geride girdi. Bu dakika içerisinde rakibin hücumunu iyi savunup, hızlı hücumda faul çizgisine gittik. İlk atışı sayıya çevirdikten sonra hücum ribaundunu alan takımımız son 3,5 saniye kala dipten top çıkarırken bulduğu sayı ile karşılaşmadan 53-51 galip ayrıldı.

Maçın sonunda bu karakteri göstermek ve şartlar ne olursa olsun ayakta kalabilmek her ne kadar güzel olsada, kendimize öncelikle sormamız gereken soru; maç buraya nasıl geldi, gelmelimiydi?

Karşılaşmadan galip ayrılan Evlatlarımızı tebrik ediyor ve Final grubu müsabakalarında başarılar diliyoruz.Bir Cevap Yazın