T.DAĞ ENERJİ SK 51 – 43 T.DAĞ BASKETBOL İHTİSAS SK 

15 Nisan Cumartesi günü İsmet İnönü spor salonunda oynanan karşılaşmada, U11 Minik Erkek takımımız baştan sona üstün oynadığı karşılaşmadan 51-43 galip ayrıldı. 

 

Daha 5 ay öncesinde bir araya gelmiş ve malesef haftada sadece 2 yada 3 antrenman ile hazırlanan, bir olma takım olma yolunda yeni yeni adımlar atmaya çalışan evlatlarımız her geçen idmanda ve karşılaşmada üstüne koyarak devam etmekte. Sezonun ikinci maçında skorbord da ilk galibiyetimizi aldık. Evet ama bu galibiyetin anlamı sayılardan daha çok sahada yapmak istediklerimiz ve bunları ne kadar gerçekleştirdiğimiz ile değer kazanıyor. Karşılaşmanın ilk iki periyodun da savunmada istediklerimizi daha fazla yapma fırsatını bulduk ve buda devreye 19 sayı farkla 32-13 önde girmemizi sağladı.

3. periyottan itibaren maçı kazanma havasına erken girmenin bedellerini ödemeye başladık. Saha içinde yapılan basit hatalar (kötü paslar, yanlış pas seçimleri, stepsler, yanlış turnike ve şut seçimleri, ve kaçan bomboş atışlar) ritmimizi kaybetmememize neden oldu ve buda savunma agresifliğimizin düşmesine, rakibimizin aradaki farkı 4 sayıya indirmesine neden oldu. III. periyodun tamamında 2 sayı ile bitirdik. Son periyot savunmada yine istediğimiz sertliği sağlayamayınca kolay sayılar yedik. Bu periyottada hücumda basit hatalarla çok fazla top kaybetmememize rağmen 17 sayı bulmamız maçı kazanmanın anahtarı oldu.

Karşılaşmanın ikinci yarısının takım olma yolunda bize en büyük katkısı, zor anlarda tekrar ayağa kalkabilme ve maçın sonunu getirebilme deneyimini kazandırmış olmasıydı. Evlatlarımızın her birine sahada göstermiş oldukları mücedelerinden ve  emeklerinden dolayı teşekkür ederiz. Bu karşılaşmadan gerekli dersleri çıkarmak, sonrasında çalışmak çalışmak çalışmak, Bireysel ve takım gelişimi için yapmamız gerekenler.

Karşılaşmada takımımız adına ; Ali Deniz 27s, Barış 8s, Doruk 6s, Mustafa 4s, K.Tufan 3s, Yağız 2s, Emirhan 1s ile oynadılar.Bir Cevap Yazın