U11 Erkek liginde eleme grubu müsabakaları sonrası Final grubu ve Klasman grubu karşılaşmaları başladı. Takımımız Final grubu ilk maçında grubumuzu lider bitiren Tek Yıldız 59 SK ile karşılaştı.

Karşılaşmaya Tek Yıldız 59 SK hızlı başladı. Takımımız hücum tarafında basit hatalar yapınca sayı bulmakta zorlandık. Periyodun ortalarında dengeyi sağlamayı başardık ve her iki tarafta skor bulmakta zorlanmaya başladı. Skor 5-8 iken son 2,5 dakika içinde yediğimiz 6 sayı sonucu periyot 5-14 sona erdi.

II. periyot her iki takımında lider oyuncularının hücumu yönlendirmesi ile geçti. Karşılıklı basketler ve hatalar ile geçen maçta her iki takımda bireysel hücumlardan sayılar buldu. İki periyot boyunca savunmada kolay geçilmemiz ve mücadele seviyemizin düşük olması savunma direncimizi düşürdü. Periyot 10-11 devrede 15-25 sona erdi.

III. periyot ilk yarıda açılan farkı kapatmamız için bir fırsat olabilirdi. Bu periyotta ilk yarıdaki oyunumuzun üstüne koymaya ve savunma sertliğini arttırmaya başladık. Bu sayede rakibimize sayı imkanı vermezken hücumda çok fazla boş atış kaçırdık ve rakibi yakalama şansını son 8 dakikaya bıraktık. Periyot 7-8 sona erdi.

IV. periyot a 11 sayı geride giren takımımız zaman zaman farkı 6-7 sayılara çeksede, yapılan basit hatalar skoru başa baş hale getirmemize izin vermedi ve periyot 14-12 karşılaşmada 36-45 sona erdi.  İlk yarıda ve hatta ilk çeyrekte rakibimize verdiğimiz 9 sayılık avantaj maçın skorunu belirleyen etken oldu.Bir Cevap Yazın