29 Nisan Cumartesi günü oynanan karşılaşmada U11 Minik Erkek takımımız T. Telekom SK (A) karşısında uzatmaya giden ve heyecan dolu maçta sahadan galip ayrıldı.

Maçın başlama anından son saniyesine kadar çekişme içinde geçen, tribünlerde yerini alan her iki takım ailelerine, Basketbol severlere güzel ve çekişmeli bir maç izlettiren her iki takımın sporcularını kutlarız.

Karşılaşmaya 5-0 lık bir seri ile başlasakta, sonrasında hücumda gelen basit hatalar sayı bulmamızı zorlaştırdı. Savunma direncimizin düştüğü anlarda da kolay basketler yiyince periyot 9-6 sona erdi. İkinci periyot sayı bulmakta dahada zorlandık. Savunmada istediklerimizi zaman zaman yerine getirsekte hücumda yapılan basit top kayıpları, tercih yanlışları yada kaçan boş atışlar 4 sayıda kalmamıza neden oldu ve periyor 4-7, devre 13-13 sona erdi.

Maçın III. ve IV. periyotlarıda kopya gibi I. ve II. periyotlar gibi geçince maçın sonunda 27-27 lik eşitlik vardı. Uzatma dakikalarında rakibimize sayı bulma imkanı vermeyen takımımız, bulduğu 4 sayı ile karşılaşmadan 31-27 galip ayrıldı.

Bu maçın bizim  için en büyük kazancı takım olma yolunda attığımız adımlar ve Basketbol adına ortaya koymaya çalıştığımız gelişimdi. Yepyeni bir takım olmamıza rağmen Basketbolun gerekliliklerini yerine getirmeye çalışan, 1 kişiye değilde bütün takımın üstüne kurulu bir düzende oynamaya çalışan takımımız her geçen gün dahada ileriye gidecektir. Bildiğimiz tek şey çok ÇALIŞMAK, ÇALIŞMAK.

Tüm oyuncularımızın göstermiş olduğu mücadeleden dolayı tebrik ederiz. Bugün canı yanan arkadaşlarının etrafında toplanan, onu motive etmeye çalışan, önce sahada kazanmak için birbirlerini destekleyen evlatlarımız bunun karşılığını skorbordda da aldılar. Kazanmak ve mücadele etmek bir alışkanlık işidir. Biz bu alışkanlıkları kazandıkça takımımız daha iyi yerlere gelecektir.

 

 Bir Cevap Yazın