28 Mayıs 2017 Pazar günü Atatürk spor salonunda oynanan karşılaşmadan U12 Erkek takımımız galibiyet ile ayrılarak Eleme Grubu müsabakalarını 3. sırada tamamladı.

Karşılaşmaya etkili başlayan takımımız yaptığı istekli savunma ile 6-0 lık bir seri yakalayarak ilk dakikalarda sahada oyun üstünlüğünü de ele aldı. Savunma sertliğinden ödün vermeden oynayarak rakibimize sadece bir saha içi sayı bulma imkanı vermemize rağmen, zaman zaman bazı oyuncularımzın ayaklarını kullanmak yerine ellerini kullanmaları ile erken faul problemine girmemize neden oldu. Hücumda ise bol bol boş atış kaçırınca periyot 8-3 sona erdi.

II. periyot uzunsuz ve 2006 doğumlu sporcularımız ile sahadaydık. Bu periyotta  ilk periyodun kopyası gibi geçti. Kaçan bom boş atışlar, basit pas hataları skor bulmamızı ve maçı erken koparmamızı engelledi. Periyot 6-4, devrede 14-7 sona erdi.

III. ve IV. periyotlarda akıl almaz bir şekilde hücum daki basit top kayıpları, kaçan kolay atışlar rakibimizin karşısında sahadaki oyun üstünlüğümüzün de gitmesine neden oldu. Üstüne birde bireysel faul problemine giren oyuncularımız olunca savunma sertliğimizde azalmaya başladı. Her iki takımında daha fazla sayı bulduğu ikinci yarıda 25-28 rakibimizin üstünlüğü ile geçilmesine rağmen ilk yarıda kazandığımız 7 sayılık fark maçı kazanmamızı sağladı.

Karşılaşma boyunca 5/20 serbest atış yüzdesi ile oynayan oyuncularımızın, atışlara biraz daha konsantre olması gerektiği göze çarpan en önemli detaylardan biriydi.

 Bir Cevap Yazın