10 Haziran 2017 Cumartesi günü oynanan karşılaşmada U12 Erkek takımımız Gelişim ligindeki ilk yenilgisini heyecanlı geçen maç sonucunda Doğuş SK karşısında aldı. Sahada meydana gelen çirkin davranışlar, hakem hataları bu maçın önüne geçen olaylar oldu.

Bu sezon uygulanmaya başlayan U11-U12 ligi kurallarını malesef ki hala anlamamakta ısrar eden, yıllardan beri yaptırdıkları alan savunmalarını unutup, yardım savunmasını alan diye velilerine ve hakemlere yutturmaya çalışan. Yarı sahanın 4 köşesine birer adam koyup hiç bir şey yaptırmadan tek bir kişiyle hücum etmeye çalışıp sonrasında el kol hareketleri de dahil ahkam kesmeye çalışan bir kör zihniyet  ile oynanan karşılaşma idi U12 erkek takımımızın maçı.

Bu maçta gösterdikleri direnç ve mücadele dozajından dolayı her bir oyuncumuza teşekkür eder, alınlarından öperiz. Sahada Basketbolun gerektirdiklerini yapmaya çalışan, her bir oyuncumuzdan katkı almaya çalışarak oynayan takımımız da hücumda eline top değmeyen, çembere gitmeyen hiç kimse yok. 8 oyuncumuzdan skor bulmamız da bunun göstergesi. Hata yapmıyormuyuz, hemde tonlarca, ama çocuklarımız bu hataları yaptıkları için gelişim gösteriyorlar ve her geçen gün oynadıkları Basketbol ile de büyüyorlar. Biz bu yolda ödün vermeden, skorda değil sahada kazanmanın önemini unutmadan yolumuza devam edicez. Varsın maçlardan yenilgi ile ayrılalım, elbet güzel günler bizim için yakın.Bir Cevap Yazın