16 Mayıs Salı günü ATATÜRK spor salonunda oynanan karşılaşmadan U12 Erkek takımımız Şampiyon 59 SK karşısında zaman zaman oynadığı güzel basketbol ile sahadan galip ayrıldı. 

Karşılaşmanın ilk periyodu hafta sonundan kalan tutukluk ile başladı. Savunmada başlayan tempo düşüklüğü hücumlarımızada yansıyınca bol bol basit hata sonucunda sayı bulmakta zorlandık. Karşılıklı basketler ile geçilen periyot 9-8 sona erdi. II. periyot 2006 doğumlu sporcularımız sahadaydı. Bu periyotta rakibi karşısında sahada üstünlüğü ele alan takımımız savunma sertliğini yukarı taşıyınca sadece 1 sayıya izin verdi. Hücumda tercih hataları ile gelen basit hatalar tempomuzu düşürsede savunma direncinden ödün vermeyen takımımız periyodu 15-1, devreyide 24-9 önde bitirdi.

 

III. periyot sahaya çıkan 2005 doğumlu sporcularımız sonunda biraz kıpırdamaya başladı ve periyodun ilk dakikalarında savunma sertliğinden ödün vermeyerek kolay atışlar ile sayı bulmaktada zorlanmadı. Fakat kalan dakikalarda aynı tempoyu sürdüremeyince hem rakibimizin sayı bulmasına izin verdik, hemde hücum etmekte zorlandık. Periyot 11-7 sona erdi.

IV. periyot genelde karşılıklı basketler ile geçildi. Kolay atışları kaçırmamız, yada tercihleri pası unutarak tercih hataları yapmamız, baskı karşısında top çıkarmakta zorlanmamız sayı bulmamızı engelledi ve zaman zaman rakibimize 2 ye sıfır sayı bulma imkanı bıraktı. Periyot 13-10 karşılaşmada 48-26 sona erdi.

Takımımız adına oynanan tüm maçlarda herkesin eline top değmesi ve 10 oyuncunun en az 8 inden sayı bulabiliyor olmamız, çembere giden oyuncuların olması, savunma direncimizin ve sertliğimizin zaman zaman yukarılara çıkması en olumlu tarafımız olarak göze çarpmakta.Bir Cevap Yazın