22 Nisan Cumartesi günü İsmet İnönü spor salonunda oynanan karşılaşmadan U12 Erkek takımımız 44-36 galip ayrıldı.

Karşılaşmaya iyi başlayan takımımız ilk periyottan itibaren sahada üstünlüğü ele aldı. İlk periyotta hücumda topu paylaşan takımımız, Atalay ve Ege nin sürüklediği hücumlar ile sayılar bulurken savunmada da zaman zaman hatalar yapsada mücadele gücünü arttırınca periyot 16-7 sona erdi. II. periyot 2006 doğumlu sporcularımız ile sahada yer alan takımımız mücadeleye kaldığı yerden devam ederek sahada ve skorbordda üstünlüğü bırakmadı. Hücumda basit hataların çoğaldığı bu periyotta Doruk, Barış ve Ali Deniz in bulduğu sayılarla periyot 13-8 (devre 29-15) sona erdi.

III. periyot savunma sertliğimizi yükselterek rakibimizin 4 sayıda kalmasını sağlasakta hücumda o kadar çok basit hatalar yapttıkki buda çembere gidememize neden oldu ve sadece 8 sayıda kaldık. periyot 8-4 sona erdi. Son periyot sahaya (malesef ki) 9 kişi çıkmamız sonucu rakip takım antrenörünün seçtiği iki kişi ile çıkınca 5 kıs aynamak durumunda kaldık. Buda ribauntlarda sıkıntı yaşamamıza neden oldu, bir yandan da hücum tercihlerinde acele edince ve düzenden çıkınca sayı bulmakta zorlandık. Fakat yürekleri büyük küçük dev adamalar mücadele ederek rakibimizin maçı kazanmasına izin vermediler. periyot 7-17 (karşılaşma 44-36) sona erdi.

U12 Erkek takımımız böylece sezonun ikinci maçında ilk galibiyetini almış oldu. Maçın bizim adımıza güzel yanı 9 kişi ile oynadığımız karşılaşmada 8 oyuncumuzdan skor bulmamız oldu.

Karşılaşmada takımımız adına; Ali Deniz 7s, Ali 2s, Atalay 10s, Alperen 2s, Ege 12s, Doruk 5s, Barış 4s, Haktan 2s ile oynadılar.Bir Cevap Yazın