30 Nisan Pazar günü İsmet İnönü spor salonunda oynanan karşılaşmada U12 Minik Erkek takımımız TEBİK karşısında sahadan 45-79 mağlup ayrıldı.

Özellikle performans beklediğimiz 2005 doğumlu sporcularmızın bir varlık gösteremediği II. ve IV. periyotlarda açılan farkı kapatmak mümkün olmadı.

I. ve III. periyotlarda 2006 doğumlu 4 sporcumuz ve bir yeni başlamış oyuncumuzun göstermiş olduğu mücadele ayakta alkışlanacak türden oldu. İlk periyot Ali Deniz liderliğinde hücumda tempolu oynayan takımımız boş atışlar kaçırsa da rakibimiz karşısında sahada mücadeleden eksik kalmadı. Savunmada yaşanan basit hatalarla geri düşsekte periyodun sonlarında rakibimizi yakaladık ve 13-13 eşitlikle periyodu tamamladık.

II. periyot 2005 doğumlu sporcularımızın yer aldığı 5 miz sahada malesef idmanlarda çalıştıklarımızı yapmaktan uzak, sadece hatalardan ibaret bir oyun oynadı. Koca bir 8 dakika boyunca Savunma yardımlarına gelemedik, ribauntlarda Atalay a destek veremedik, hücumda pas hatalarımızı engellemek bir yana daha fazla hata yaptık, pas vermeyi becerebildiğimizde (özellikle çok şeyler beklediğimiz sporcularımızdan) çembere atak etmemiz gerekirken biz uzaklardan turnike adımlarına başlayıp yanlış atışlar yapmaya başladık ve bunların hepsi bir periyotta bir araya gelince 6-28 gibi bir sonuç ortaya çıktı ve maçı rakibimize hediye ettik.

III. periyot here geçen gün gelişimlerini zevkle izlediğimiz 2006 doğumlu takımımızın iskeletini oluşturan 4  oyuncumuzun gösterdiği performans ile sahada mücadele eden takımımız, tribünlerde izleyenlere Basketbol adına güzel anlar yaşattı. Periyot 12-14 sona ererken sahada mücadele eden 5 miz güzel bir alkış alarak kenara geldi.

Son periyot başlarken biraz işleri düzeltir, mücadele seviyemizi yukarı çıkarırız diye düşünürken maalesef II. periyottaki hatalarımız bir miktar azalsa da devam etti. Basit top kayıpları çembere gitmemizi engellemekle beraber, potamızda basit sayılar yememize neden oldu. Periyot 14-24, karşılaşmada 45-79 sona erdi. Karşılaşmanın bizim için en güzel yanı sahada yer alan 10 oyuncumuzun 9 undan sayı bulmuş olmamız. Buda hücumda topu paylaştığımızın, tek kişiye bağlı bir basket oynamadığımızın göstergesi. Bu sebeple de fazla pas hatası yapıyoruz, fakat bunu düzelttiğimiz anda bir anda tablo çok farklı bir hale gelecek ve her oyuncumuz sahada keyif alarak mücadele edecektir. Tüm sporcularımıza emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Bu karşılaşmadan çıkarmamız gereken en büyük ders, sahada yüreğini ortaya koymadan ve bunu aklınla birleştirmeden maç kazanılmayacağı olmalı. Maçın skorbord da kaybedilmesi yada kazanılması, kulübümüzün yapısı içinde bir önem teşkil etmemektedir. ENERJİ Spor Kulübü için önemli olan sahada mücadele ediyormuyuz, Basketbol un gerekliliklerini sahaya yansıtabiliyormuyuz, takım adına fedakarlık gösteriyormuyuz, bireysel gelişimlerimize katkı alabiliyormuyuz ve en önemlisi evlatlarımızı HAYAT’a hazırlayabiliyormuyuz.

Evet belki daha çok yeni bir takımız, ama çalışmalarımızın karşılığını almak istiyorsak, sahada mücadeleden asla ama asla ödün vermemeliyiz. Hata elbette yapacaksınız, önemli olan bu hatalardan ders çıkarmak ve düzeltmek adına çaba sarf etmek olmalı.Bir Cevap Yazın