U12 erkek takımımız 2 Haziran Cuma günü İsmet İnönü spor salonunda Çorlugücü SK ile karşılaştı. Çekişmeli se seyir zevki yüksek karşılaşmadan takımımız uzatma dakikalarındaki oyunuyla galip ayrıldı. 

Takımımız karşılaşmaya tanınmayacak kadar kötü başladı. Kaçan bom boş atışlar, kötü paslar, savunmadaki zaafiyetler. Hafta içi oynanan maçlara bir türlü gereken konsantrasyon ile çıkamıyoruz, buda bizim çok dağınık bir Basketbol oynamamıza neden oluyor. İlk iki periyot boyunca sahada tanınmayacak kadar kötü oynayınca da devreye 19-27 geride girdik.

III. periyot biraz silkelenmiş bir şekilde sahaya çıkınca oyunda dengeyi bulmaya başladık. Savunma sertliğimiz arttıkça rakibimizin hücumlarını durdurarak hızlı hücumlar bulma şansımız oldu. III. periyot 13-11 üstünlüğümüz ile sona erdi.

Son periyoda yakaladığımız ivme il başladık. Rakibimiz karşısında iyi savunma yaparak potaya gitmelerine izin vermemize rağmen hücumda ki basit top kayıpları yüzünden sayı bulmakta zorlandık. Periyot 10-4 sona erdi ve 42-42 lik skorla uzatmaya gitti. Uzatma dakikalarında daha sakin kalıp savunma sertliğinden ödün vermeyen,  kararlı oynayan takımımız karşılaşmadan 51-39 galip ayrıldı.Bir Cevap Yazın